Hem GOC hem de ROC eğitimleri “Telsiz Operatör Yeterlilikleri ve Sınav Yönetmeliği”, STCW AIV/2 ve IMO Model Course 1.25 gereklerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Eğitime 17 yaşından büyük, en az ortaokul veya ilköğretim mezunu olanlar başvurabilirler.

GOC (General Operator Certificate-Genel Telsiz Operatör Yeterliliği) için eğitim süresi 13 gündür.

ROC (Radio Operator Certificate-Tahditli Telsiz Operatör Yeterliliği) için ise eğitim süresi 7 gündür.

GOC ve/veya ROC eğitimleri idare tarafından ilan edilen uygulama sınav tarihlerine göre planlanmakta olup genellikle sınav tarihlerinden 1 ay öncesinde  10 kişilik kontenjanın dolması ile açılmaktadır. Eğitim programlarına kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitim saatlerimiz 09:00 – 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

GOC eğitim içeriği; deniz haberleşmesi ile ilgili kavramlar, GMDSS Sistemi ve deniz mobil araçları, GMDSS rutin haberleşme prosedürü, GMDSS kapsamında bulunan rutin haberleşme sistemleri ve bunların kullanılması, GMDSS tehlike haberleşme prosedürleri, GMDSS kapsamında bulunan tehlike emniyet sistemleri ve bunların kullanımları, GMDSS ekipmanlarının bakım ve tutumlarını içermektedir.

ROC eğitim içeriği; GMDSS haberleşmesi ile ilgili kavramlar, GMDSS genel konsepti, periyodik testler ve kontroller, yersel sistemin çalıma prensibi, VHF ve VHF DSC cihazları ve kullanımı, INMARSAT Sistemi ve cihazların özellikleri, zorunlu dinlenecek frekanslar, arama kurtarma operasyonları (SAR), deniz güvenlik bilgi sistemleri, GMDSS kapsamında bulunan tehlike emniyet sistemleri ve bunların kullanımlarını içermektedir.

Tüm eğitimlerimizi görmek için tıklayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir